Mühendislik öğrencilerinin işine yarayan 10 adet Android uygulamalası

Mühendislik fakültesi öğrencilerinin işine yarayacak android uygulamaları ile karşınızdayız. Burada belirmiş olduğumuz uygulamaları android cihazınızdan google playe girerek yada bilgisayarınızdan google play hesabınızı açarak telefonunuza eş zamanlı olarak indirebilirsiniz.

1-) Math Helper

 

Bu uygulama ile matris çözümleme ve kök bulma, vektör oluşturma, limit,türev ve integral işlemleri yapabilme ve bunları grafiksel olarak görüntüleyebilme imkanına sahibiz. Üstelik yapmış olduğumuz işlemleri aşama aşama göstererek takıldığımız noktaları da gözlemleme şansına sahibiz.Aşağıdaki linkden direk google play üzerinden telefonumuza indirebiliriz.

Math Helper indirmek için tıklayınız.

 2-)DkayMath

 

Bu uygulama özellikle matris işlemlerinde büyük kolaylık sağlıyor. Hemen hemen tüm matris işlemlerini yapabiliyor. Lineer cebir dersi için çok yardımcı bir uygulama.Yapabildiği işlemler arasında eşelon forma getirme, invers alma, determinant alma, range hesaplama, matrisi toplama, kare alma, diferansiyel çözümleme,kök bulma, gradyan alma gibi birçok işlem bulunuyor.

DkaMath indirmek için tıklayınız.

 

3-)Every Circuit

Elektrik ile ilgili bir bölümde okuyorsanız bu program özellikle laboratuvarlar da işinize çok yarayacak. Neredeyse tüm devrelerin çizilebildiği programda kendi kütüphanesinden de yüklü olan devreleri hazır şekilkde kullanabilirsiniz.Ayrıca devre üzerinde istediğiniz iki nokta arasındaki akım gerilim eğrilerini osiloskop ekranından gözlemleyebilirsiniz.Akım, gerilim, direnç, bobin, sığaç, kapılar, diyot, transistör büyüklükleri istediğimiz gibi ayarlanabiliyor ve ekranda izlene biliyor.

Every Circuit indirmek için tıklayınız.

4-)ElektroDroid

Elektrodroid ile direnç renk kodları ile büyüklük hesaplama, reaktans ve rezonans hesabı, gerilim bölücü, direnç oranı hesaplama, LED direnci hesaplama, kondansatör dolum hesabı, basit filtreler, desibel dönüştürücü, frekans dönüştürücü, analog-digital dönüştürücü, LM317, NE555 gibi eleman hesabı ve daha birçok hesap yardımcısı ile çok kullanışlı bir program.

ElektroDroid indirmek için tıklayınız.

5-)Structural Beam

Structural Beam özellik inşaat mühendisliği öğrencilerinin işine yarayacak bir uygulamadır. . Yük dağılımları, kolon kiriş hesabı, alan hesabı, kaldırılabilecek yük hesabı  yaparak bunu kademe kademe gösterebilir. Özellikle mukavemet uygulamaları için geliştirilmiştir.

Structural Beam indirmek için tıklayınız.

6-)AutoCAD 360

Yıllardır kullanmış olduğumuz AutoCAD uygulamasın mobil versiyonudur. Program ile 2D, 3D çizimler yapabilir yada yüklediğiniz çizimleri görünüleyip düzenleyebilirsiniz.  Çoklu dokunma özelliği ile rahatlıkla istenildiği gibi tasarım yapabilirsiniz.

AutoCAD 360 indirmek için tıklayınız.

7-)ConvertPad

ConvertPad ile birçok büyüklüğü birbirine dönüştürebilirsiniz. Sıcaklık, uzunluk,alan, kütle, hacim, açı,yakıt tüketimi, zaman, sürat, açısal hız, onluk onaltılık ve ikilik sayı sistemleri, basınç, tork, güç, enerji, kuvvet momenti, atalet momenti,akışkanlık, konsantrasyon, geçirgenlik, verimlilik, entalpi, entropi, ısı yoğunluğu, elektrik alan, elektrik iletkenliği, sığa, radyasyon, manyetik alan,parlaklık ve daha sayamayacağımız onlarca birim arası dönüştürme yapabilmektedir. Ayrıca birimleri ve 1 sabitine denk gelen parametreleri de vermektedir.

ConvertPad indirmek için tıklayınız.

8-)Scientific Calculator

 

Scientific Calculator ile derslerde kullanmış olduğumuz hesap makineleri ile aynı arayüze ve işlemlere sahip mobil bir hesap makinesine sahip oluyoruz. Scientific Calculator bu açıdan google play’de bulunan en kullanışlı hesap makinelerinde biri oluyor.

Scientific Calculator indirmek için tıklayınız.

9-)Pocket Physics

 

İlk senemizde gördüğümüz fizik dersleri için yardımcı bir uygulamadır. Mevcut bütün fizik kuramları ve formülleri ile açıklamalarını bulmak mümkün.Yer çekimi, elektromanyetizma, moment, dinamik,esneklik, termodinamik, kütle, kuvvet gibi bir çok konu örnekleri ile birlikte bulunuyor.

Pocket Physics indirmek için tılayınız.

10-)Duolingo

Son olarak mühendislik öğrencilerinin en büyük ihtiyacı olan ingilizce için yardımcı bir uygulama var. Duolingo özellikle türkçe menüsü ile kullanımı kolay bir öğrenim sunuyor. Program ingilizce teleffuz, kelime bilgisi, dinleme, tercüme, gramer gibi birçok konuda kolay öğrenim sunuyor. Ayrıca basit testler ile sürekli üst seviyeye doğru ilerlememizi istiyor. Google Play da bulunan en iyi ingilizce öğrenme uygulaması olarak gösterilmektedir.

Duolingo indirmek için tıklayınız.

 

Comments
  1. Posted by Zubizaretta

Add Your Comment

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE