Banggood’dan nasıl alışveriş yapılır?

Banggood.com üzerinden istediğiniz ürünü sipariş etmeniz son derece kolaydır. Biz şimdi bunları adım adım inceleyeceğiz.

İlk olarak http://www.banggood.com adresinden banggood sitesine bağlanıyoruz. Sağ üst kısımdan bulunan ”register” yazan yerden üye kaydımızı oluşturmaya başlayacağız. Register yazan yere tıkladığımızda aşağıda çıkan ilgileri eksiksiz şekilde dolduruyoruz.banggood 1

Yukarıda istenilen bilgileri eksiksiz şekilde doldurduktan sonra ”i agree to banggood.com” seçeneğini işaretliyoruz. Eğer her ay banggood.com üzerinden kampanyalar ve özel indirimleri e-posta almak istiyorsanız ”email me monthly updates and special values” yazan yeri işaretliyoruz. Bu işlemleri yapmamızın ardından üye kaydımız oluşturuluyor.

Şimdi bangood.com üyeliğimizi aktifleştirmek için kayıt olurken verilmiş olan e-posta adresimize gönderilen onay mailindeki linke tıklayarak üyeliğimizi aktif ediyoruz.

Artık ürün arama ve sipariş verme aşamalarına geçebiliriz. Aşağıdaki şekilde arama sayfasına aramak istediğimiz ürünü yazıyoruz. Biz örnek olarak ”xiaomi power bank” yazdık ve arattık.banggood 2

Burada aramak istediğimiz ürünü yazdıktan sonra enter tuşuna bastığımızda ürünler listelenmeye başlayacaktır. Almak istediğimiz ürünün üstüne tıklayarak ürünün sayfasını açacağız.

İlk olarak kırmızı çember içerisinde ürünün fiyatını kontrol ediyoruz. Ayrıca burada yazan ”CN – Warehause ” yazısına dikkat ediyoruz. Bu ürünümüzün Çin’de bulunan depolarından yola çıkacağını belirtmiktedir. Banggood.com’un dünya üzerinde ABD ve Avrupa dahil olmak üzere 3 farklı bölgede depoları mevcuttur. Eğer birden fazla ürün alıyorsanız aynı depolarda ise ve ürünler stoklarda mevcutsa ürünler tek kargo olarak gönderilir. Ancak ayrı depolarda ise farklı kargolar ile gönderilirler.

Mavi çember içerisinde ”buy it now” yazan yerden hemen satın almak için adres bilgilerimizi gireceğimiz sayfaya yönlendiriliceğiz. ”Add Cart” yazan yerde ise ürünü alışveriş sepetimize ekleyerek başka alışverişler için sitede gezmeye devam edebilirsiniz.

Aşağıda bulunan siyah çember de ”product details” yazan yerden almak istediğimiz ürünle ilgili tüm bilgi ve detaylara ulaşabiliriz. ”shipping methods” yazan yerden kargo seçenekleri, ”payment methods” yazan yerden ödeme seçenekleri ve son olarak ta ”reviews” yazan yerden ürünü daha önce alanların yorumları ve yüklemiş oldukları ürün fotoğraflarını inceleyebilirsiniz.

banggood 3

 

Yukarıda yeşil çember içerisinde bulunan alana tıkladığımızda aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Bu pencereden kargo seçeneklerini seçebilirsiniz.  Standart shipping seçeneğini seçerseniz ücret ödemezsiniz ancak tracking number yani kargo takip kodu alamazsınız.Dolayısıyla ürününüzün nerede olduğunu gelene kadar kontrol edemezsiniz.

Airparcel register seçeneğini seçerseniz yine free shipping olur ancak tracking number için 1.60 USD ücret ödemeniz gerekir. Biz alışverişlerinizde bu seçeneği kullanmanızı öneririz.banggood 4

Tüm bu kontrollerin ardından ”Buy it now” seçeneğini tıklayarak adres oluşturacağımız sayfaya geliyoruz.

İlk çıkan sayfada adres bilgilerimizi eksiksiz şekilde dolduruyoruz ve ”your shipping cart” sayfasına ile ödeme sayfasına yönlendiriliyoruz.

banggood 5Sağ tarafta bulunan paypal yada credit card seçeneklerinden birini seçiyoruz. Biz credit card seçeneği ile ödeme sayfasını açıyoruz. Açılan sayfada kredi kartı bilgilerimizi girerek ”play” seçeneği ile siparişimizi tamamlıyoruz.

Bu işlemin ardından eposta adresimize siparişimizin tamamlandığına dair onay maili gönderiliyor. Siparişimiz bu şekilde tamamlanmış oluyor.

Siparişlerinizi ”My Account” yazan yerden ”View Orders” yazan yerden açabilirsiniz ve durumunu kontrol edebilirsiniz.

banggood 6

Kargonuzun takibini yapmak için kırmızı çember içerisinde yazan ”View” yazan yerden detayları açabilirsiniz. Buradan ”tracking number” yani kargo takip numaranızı bulup takip edebilirsiniz.

Kargonuzun takibini aşağıdaki linkte belirttiğimiz şekilde kontrol edebilirsiniz. Yurt dışından Türkiye sınırlarına kadar China Post, Türkiye sınırlarına girdikten sonra da PTT sayfasından linkte belirtildiği gibi yapabilirsiniz.

Kargo takibinizi yapmak için tıklayınız.

Comments
  1. Posted by Emre

Add Your Comment

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE