China Post Airmail Parcel kargo takibi nasıl yapılır?

Author: | Posted in Ana Sayfa, Kargo Takibi 4 Comments

İnternet üzerinden  alışveriş yaparken özellikle Çin sitelerinde free shipping seçenekleri arasında ilk göze çarpan kargo firmaları genellikle China Post ile başlayan kargo seçenekleridir. Bu seçenekler aşağıdaki üç şekilde sıralanır.

  • China Post Ordinary Small Packet Plus
  • China Post Registered Air Mail
  • China Post Airmail Parcel

Bu seçeneklerin üçü de Çin Devlet Posta servisi olan China Post tarafından dağıtımı yapılır ve neredeyse her ürünü ücretsiz dağıtırlar. Bu Çin Halk Cumhuriyetinin ülkesinde bulunan ürünlerin yurt dışına satılması için üreticilere sunmuş olduğu imkanlardan biridir. Siz bir ürün aldığınızda kesinlikle free shipping yani ücretsiz gönderim yazan bölgede bu kargo seçeneklerinden birini görürsünüz.

Bu seçenekleri açıklayacak olursak China Post Ordinary Small Packet Plus seçeneği neredeyse 1$ değerinde ürünlerde bile karşınıza çıkan seçeneklerdendir. Genellikle hacimce ve fiyatça çok küçük ürünlerde kullanılır. Eğer siz satıcıdan istemezseniz kargo takip numarası sisteme girilmeden gönderilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için kesinlikle satıcı ile iletişime geçip kargo takip numarası istemenizi önermekteyiz.

China Post Registered Air Mail ya da China Post Airmail Parcel seçeneklerini ise birazcık daha büyük ürünlerde görebilirsiniz. Bu iki seçenek kargo takip numarası ile çok daha rahat takip edilen seçeneklerdir. Bazı durumlarda ise tracking number ücretli olabilir aşağı yukarı 2 $ ödeyerek tracking number alabilirsiniz.

China Post Airmail Parcel kargo takibini aşağıda belirtmiş olduğumuz link üzerinden kargo takip numarasını girerek yapabilirsiniz. China Post Airmail Parcel ile kargo takibi yaparken ürün ülkemiz sınırlarına girene kadar aşağıdaki web adresinden, ülkemiz sınırlarına girdikten sonra ise PTT web sitesinden ”gönderi sorgulama” kısmından kargo takip numaranızı girerek kargo takibi yapabilirsiniz.

http://track-chinapost.com/

Özellikle uzak doğudan aldığınız ürünlerin kargo takibinin nasıl yapılacağını öğrenmek için ise aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

http://yurtdisindansiparis.com/2015/10/04/yurt-disi-kargo-takibi-nasil-yapilir/

Comments
  1. Posted by mehmetşah bozan
    • Posted by mehmetşah bozan
  2. Posted by Erkan DAĞ
  3. Posted by YIlmaz ozturk mesa siket

Add Your Comment

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE