Yurt dışı fiyatı daha uygun olan ürünler

Author: | Posted in Ana Sayfa, Ürünler 1 Comment

Ülkemizde vergilerin çok olması ve kar marjlarının yüksekliğinden dolayı bir çok ürün yurt dışı fiyatlarının üzerinde satılıyor. Özellikle elektronik ürünler söz konusu olduğunda bu fark daha da ortaya çıkıyor. Bilgisayar, akıllı telefon, oyun konsolları, müzik çalarlar, tv vs gibi bir çok ürünün yanında telefon kılıflarından binlerce  farklı ürüne kadar uzun bir liste sayılabilir. Bazı ürünler neredeyse yurt dışı fiyatının 3-4 katına kadar satılıyor. Bizde bu durumlar için yurt dışından almanızın daha uygun olacağını düşündüğümüz bazı ürünlerin listesini oluşturduk

Cep telefonu, tablet, bilgisayar aksesuarları

Cep telefonu kılıfları ülkemizde 15 liradan başlayım neredeyse 100 liraya kadar uzun bir fiyat aralığına sahiptir. Tabi ki özelliklerine göre değişen bu fiyatlar özellikle çin sitelerinin sunmuş olduğu fiyatlara göre çok fazla olmaktadır. Örnek vermek gerekirse ülkemizde 30-40 liraya satılan bumper adı verilen alüminyum çerçeveli kılıflar çin sitelerinde 2-3$ civarına satılmaktadır. Aynı durum bilgisayar ve tablet aksesuarları için de geçerlidir. Özellikle aliexpress.com sitesi bu konuda son derece uygun fiyatlı ve bol seçeneklidir.

Powerbank

Günümüzde her gün yeni özellikler eklenen akıllı telefonlarımız sürekli yeniden tasarlanırken kullanılan batarya teknolojisi için aynı şeyi söyleyemeyiz. Özellikle teknolojisi ilerledikçe batarya süreleri azalmaktadır. Ancak özellikle acil durumlar için taşınabilir bataryalar yani powerbank kullanarak bu durumun üstesinden gelinebilmektedir. Powerbank kullanarak istediğiniz zaman telefon,tablet ya da akıllı saatlerinizi şarj edebilirsiniz. Ülkemizde  75 TL civarında satılan Xiaomi powerbanklar çin alışveriş sitelerinde 10-15$ civarında fiyatlara satılmaktadır. Tabi burada dikkat edilmesi gereken bir durum vardır. Alacağınız ürünün kesinlikle orjinal olmasına dikkat ediniz. Adı duyulmamış ya da  yan sanayi ürünler almak çok riskli bir durumdur. Bu yüzden sipariş vermeden önce alacağınız powerbankın orjinalliğinden emin olmanızı öneriyoruz. Banggood, gearbest ya da dealextreme gibi siteler bu açıdan güvenilir alışveriş yerleridir.

Hobi ürünleri

Balıkçılık ürünleri, kamp ürünleri, fenerler, dürbün, gözlük ya da çeşitli sarf malzemeleri açısında yurt dışından sipariş genellikle daha uygun olmaktadır. Ancak alacağınız ürünün kanserojen malzemelerden yapılmadığı konusunda emin olmalısınız. Bu yüzden bilinen ve güvenilir sitelerden alışveriş yapmak en güvenli yoldur.

Takı, aksesuar

Neredeyse 1$ altına bile onlarca ürün bulabilirsiniz. Özellikle toplu siparişlerde ülkemize göre çok daha uygun fiyatlara ve farklı çeşitlerde ürünler bulabilirsiniz.

Akıllı cihazlar

Akıllı saatler, akıllı bileklikler ya da akıllı yüzükler gibi onlarca farklı ürün fiyat olarak yurt dışı sitelerinde daha uygundur. Örnek vermek gerekirse Xiaomi smartband yani akıllı bileklik ülkemizde 80-90 lira iken çin sitelerinde 15$ civarında satılmaktadır. Banggood ya da gearbest gibi siteler bu açıdan güvenilir ve uygun fiyatlıdır.

Elektronik devre elemanları

Özellikle mühendislik öğrencilerinin işine yarayacak onlarca farklı devre kartı, devre elemanı, multimetre ya da havya gibi ürün türkiye fiyatının çok altında satılmaktadır. Bu konuda en çok kullanılan site dealextreme.com sitesidir. Toplu alımlarda mevcut fiyatlar üzerinden indirim seçeneği de bulunmaktadır.

Yukarıda saydığımız kategoriler dışında onlarca farklı ürün seçeneği mevcuttur. Unutulmaması gereken bazı durumlar da vardır. Örneğin yurt dışından online alışveriş ile özellikle çin kökenli sitelerden makyaj malzemeleri, ilaçlar, gıda ürünleri ya da insan cildi ile doğrudan temas edecek ürünler almamanız konusunda dikkatli olmalısınız. Ayrıca kanunlar gereği yurt dışından online alışveriş yolu ile cep telefonu getirmek yasaktır.

Yurt dışından online alışverişin artıları ve eksileri nelerdir?

Yurt dışından online alışveriş güvenli mi?

En iyi 5 çin alışveriş sitesi

Comments
  1. Posted by Çağrı Mustafa Alkan

Add Your Comment

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE