Aliexpress.com’da para iadesi

Aliexpress.com üzerinden yaptığımız alışverişlerde bazen ücret iadesi gibi durumlar söz konusu olabiliyor. Örneğin siparişinizin istediğiniz gibi çıkmaması, siparişinizin eksik gelmesi ya da siparişinizin kargoda kaybolması gibi bir çok durumda dispute açarak para iadesi talep edebilirsiniz.

Bu gibi durumlarda para iadesi istemeden önce satıcı ile iletişime geçmek önemlidir. Satıcı ile görüşüp durumu anlattığınızda sizden eğer hatalı ürün ise geri göndermesini isteyebilir. Böyle durumlarda iade edilecek ürünün  kargo ücreti bazen sizin bazen de satıcı tarafından duruma göre ödenir. Satıcı ile anlaşmaya vardıktan sonra order menüsünden siparişinizi bulup dispute açarak para iadesi için aliexpress.com sitesine başvurabilirsiniz.

Normal koşullarda satıcı ile anlaşmaya vardıysanız dispute cevap olarak satıcı onay verir ve aliexpress.com’dan ücret iadesi alacağınıza dair bir mesaj alırsınız. Bu mesajı almanızın ardından belirtilen süre içerisinde kredikartınızdan çekilen ücret geri yüklenir ve alışveriş böylece tamamlanır.

Geçtiğimiz hafta 4 adet gözlük çerçevesi sipariş etmiştik ancak satıcı bir tane gözlük modelinden kalmadığı için diğer 3 gözlüğü kargoya verdi ve diğer gözlüğü 2 hafta içerisinde göndereceğini söyledi. Bu mesajın ardından bizde beklemeye başladık ve 2 hafta sonra satıcı ile iletişime geçtik. Söz konusu modeli 60 güne kadar ancak temin edebileceğini söylemesinin ardıından dispute açarak ücret iadesi için görüşmeye başladık.

Satıcı ile anlaşmamızın ardından sistem üzerinden dispute açtık ve satıcının onayınınardından aliexpress.com’dan ücret iadesi alacağımıza dair bir mesaj aldık.

Aliexpress ücret iadesi 2

Aliexpress’den aldığımız yanıta göre ücret iades 3-15 iş günü arasında yapılacaktır şeklindeydi ancak biz bu mesajı almamızın ardından kısa bir süre içinde hesabımıza ücretin iade edildiğini öğrendik.

Ücret iadesinin ardından aliexpress hesabımız da refund & dispute (iadeler ve sorunlar) kısmından bu siparişin başarıyla tamamlandığını ve ücret iadesinin gerçekleşerek siparişin kapatıldığını gördük.Aşağıdaki fotoğrafta iade işlemini görebilirsiniz.

aliexpress ücret iadesi

 

Comments
  1. Posted by madurrr

Add Your Comment

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE