DHgate.com’dan alışveriş yapmak

DHgate.com sitesi çin üzerinden satış yapan güvenilir alışveriş sitelerinden biridir. Çalışma mantığı olarak bay ya da ülkemizde hizmet veren gittigidiyor.com şeklinde bir çalışma mekanizmasına sahiptir. Yani burada doğrudan DHgate firmasından satın alım yapmazsınız.DHgate.com bir aracıdır ve çeşitli satıcı ve üreticiler ile sizi buluşturur.

Burada çoğunlukla toplu alımlar yapılıyor gibi görünse de araştırdığınızda tek tek satış yapan satıcılar da olduğunu göreceksiniz. Bazı durumlarda gerçekten çok uygun fiyatlı ürünler de bulabilirsiniz.

DHgate.com güvenilir mi?

DHgate.com güvenilir alışveriş sitelerinden biridir. Burada DhGate.com sizin yapacağınız alışverişlerde problem yaşamanız durumunda iade yapma garantisi verir.

Buradan alışveriş yaparken en çok dikkat etmeniz gereken şey çok fazla yan sanayi ya da replika ürün bulunmasıdır. Örneğin 300$ fiyatına macbook air gördüyseniz kesinlikle yan sanayi olduğunu unutmayınız.

Burada da aliexpress de olduğu gibi satıcı puanına bakmak önemli.Örneğin satıcı puanı pozitif olan birinden alışveriş yapmak büyük ihtimalle problemsiz olacaktır. Yaşanılan sorunların başında replika ürün gönderme durumu geliyor. Bu konuda iyice emin olursanız pek sorun yaşamazsınız.

DHgate.com da alıcı koruma programı vardır. Yani siparişiniz size ulaşana kadar ücret DHgate.com garantisi altında kalır. Siz onayladığınız takdirde satıcıya geçer, sorun yaşamanız  durumda iade isteyerek paranızı geri alabilirsiniz.

Garanti durumu nedir?

DHgate.com garanti konusunda biraz problemli olan sitelerden biridir. Bunun nedeni DHgate.com’un sadece bir aracı olmasıdır. Yani burada durum biraz sizinle satıcı arasında kalıyor. Eğer satıcı arıza durumunda geri gönderin derse kargo ücretini sizin ödemeniz karşılığı ile garanti sağlayabiliyor ancak bu konuda durum biraz satıcının performansına bağlı diyebiliriz.

DhGate.com ödeme seçenekleri nelerdir?

DHgate.com sitesinden yapacağınız alışverişlerde  Visa, Master Card, Web Money, Giro Pay ya da American Express  kartlarınızı kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca wire transfer yani eft sistemi ile de alışveriş yapmanız mümkündür.

Ödeme yapmanızın ardından paranız DHgate.com hesabına geçer ve satıcıya paranın alındığı ürünün kargoya verilmesi gerektiği bilgisi gide ve siz ürününüzü alana kadar ücret satıcının hesabına geçmez. Kargonuzu teslim alşıp memnun kalmanız durumunda onayınıza istinaden para satıcının hesabına geçer.

DHgate.com kargo seçenekleri ve kargo ücretleri nedir?

Buradan yapacağınız alışverişlerinhem ücretli kargo seçeneği hemde free shipping yani ücretsiz kargo seçeneği ile gönderilir. Bu seçeneğin seçilmesi durumunda China Post (Air Mail, Registered, Ordinary Small Packet Plus) seçenekleri kullanılır. Bu seçenekle gönderilmesi durumunda kargonuz 15-60 iş günü arasında bir sürede teslime dilir.

China Post kargo takibi yapmak için tıklayınız.

Ücretli kargo seçeneklerinde ise çoğunlukla EMS,Hong Kong Post, Singapore Post, DHL, TNT gibi kargo seçenekleri karşımıza çıkar. Bazı durumlarda yüksek fiyatlı satın alımlar da da bu seçenekler ücretsiz olarak çıkabilmektedir.

EMS kargo takibi yapmak için tıklayınız.

Singapore Post kargo takibi yapmak için tıklayınız.

Hong Kong Post kargo takibi yapmak için tıklayınız.

Yukarıdaki kargo firmalarından biri ile gönderildiyse (DHL, TNT, UPS, Fedex hariç) kargonuz yola çıktığı andan itibaren ülkemiz sınırlarına girene kadar ilgili kargo firması üzerinden takip edilmelidir. Ülkemiz sınırlarına girdikten sonra ise PTT Kargo üzerinden kargo takibini yapabilirsiniz.

DHgate.com gönderi süresi ne kadar?

Gönderileriniz farklı seçenekler de farklı sürelerde teslim edilmektedir. Ülkemiz için konuşmak gerekirse China Post ile gönderilen kargolar 15-60  iş günü  arasında geniş bir zaman aralığında  teslim edilmektedir.. Bunun nedeni siparişinizin Türkiye gümrüğünde geçireceği süreye bağlıdır.

Add Your Comment

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE