Orjinal Xiaomi Led Aldık

Author: | Posted in Ana Sayfa, Siparişlerimiz 2 Comments

Xiaomi markasının ürünlerini sırayla denemeye devam ediyoruz. Bu markanın özellikle son yıllardaki muhteşem çıkışı bizimde ilgimizi fazlasıyla cezbetti. Bizde bu yüzden ülkemizde de satılmaya başlayan xiaomi markalı ürünlerden sipariş edip test etmeye başladık.

Daha önce almış olduğumuz yan sanayi led ile ilgili yazımıza aşağıdaki link üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aliexpress.com’dan USB led (Xiaomi Led) aldık

Bu sefer almış olduğumuz bu led %100 orjinal Xiaomi marka bir led lamba. Özellikle xiaomi powerbank aldığınız zaman kesinlikle yanında da bu ledlerden bir tane bulundurmanız ihtiyaç durumunuzda çok işinize yarayacaktır.

Siparişimizi Banggood.com alışveriş sitesinden yaptık. 2.29$ karşılığında sipariş ettiğimiz led 26 günde elimize ulaştı. Siparişimizin içeriği yine xiaomi markalı Piston 3 kulaklık ve 10000 mAh taşınabilir batarya şeklindeydi. Kulaklık ve led aynı paket içerisinde gönderildi ancak powerbank tehlikeli madde sınıfında olduğu için farklı bir pakette daha uzun sürede geldi.

Şemdi orjinal xiaomi led ile yan sanayi arasındanki farklardan bahsedelim.

Orjinal xiaomi led malzeme olarak biraz daha iyi görünüyor ancak renkler açısından ikisi de aynı canlılıkta. Orjinal xiaomi ledin üretildiği malzeme yan sanayisine göre gerçekten daha kaliteli ve daha rahat şekil alıyor. Ayrıca eski haline getirdiğinizde de daha az deforme olmuş gibi duruyor.

Son olarak ise ışık kalitesinden bahsedelim. Bizim için en büyük fark burada başlıyor. Yan sanayi ledin ışığı bembeyaz ve çok parlak bir ışıktı.Bu nedenle aşırı derecede rahatsız edebiliyordu parlaklığından dolayı. Ancak orjinal xiaomi ledin ışığı beyaz ışıktan ziyade birazcık daha sarı renkli ve gözü kesinlikle yormuyor. Doğal ışığa biraz daha yakın olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca iki led çalışırken orjinal led daha az ısındı. Bunun nedeni diğer ışığın çok fazla parlak olmasından dolayısı ile daha fazla yorulmasına bağlayabiliriz sanırım.

DSC_0274


DSC_0275

DSC_0276

DSC_0277

DSC_0278

Özetle bahsetmek gerekirse orjinal xiaomi markalı led gerçekten daha doğal bir ışık veriyor ve yan sanayisine göre daha uzun ömürlü gib duruyor. Xiaomi firmasından almış olduğumuz diğer ürünler için aşağıdaki yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Comments
  1. Posted by Birol
    • Posted by admin

Add Your Comment

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE