Aliexpress Standard Shipping nedir? Nasıl takip edilir?

Author: | Posted in Ana Sayfa, Kargo Takibi 10 Comments

Aliexpress üzerinden alışveriş yaptığımız zaman neredeyse her üründe bir adet ücretsiz kargo seçeneği vardır. Bu seçenek eğer 10$ altı bir sipariş ise China Post Ordinary Smal Packet Plus ile gönderilir. Bu kargo seçeneği düşük fiyatlı siparişlerde karşımıza çıkar ancak kargo takibi yapılamadığı için pek önermediğimiz bir kargo seçeneğidir. Bazen 1-2$ ektra ücret ödeyerek ancak çoğunlukla ücretsiz olan China Post Registered Air Mail seçeneği ile gönderilen kargolar ise takip numaralı olduğu için takip konusunda problem yaratmayan kargolardır.

Aliexpress sitesi bu iki yöntemi de neredeyse her siparişte karşımıza çıkarır. 2 seçenek de Çin devletinin resmi posta servisi olan China Post hizmetidir. Eğer isterseniz daha fazla ücret ödeyerek Hong Kong Post, Singapore Post ya da DHL, TNT, UPS gibi  global firmaları kullanabilirsiniz.

Son zamanlarda aliexpress üzerinden yaptığımız alışverişlerin çoğunda karşımıza ”Aliexpress Standard Shipping” şeklinde bir gönderi seçeneği çıkmaya başladı.

Aliexpress Standard Shipping seçeneği kısaca Alibaba grubun yeni kargo dağıtım ağı içerisinde bulunan ve aliexpress gönderilerini de dağıtan bir kargo servisidir. Aliexpress sitesinin sahibi olan Alibaba Grup 2013 yılında kendi kargo ağını kurarak bu sektöre de adım atmış oldu.

Aliexpress Standart Shipping ile gönderilen siparişleriniz yeni kurulmuş olan Cainiao tarafından  dağıtılır. Bu yolla gönderilen kargolarınızı aşağıdaki link üzerinden takip edebilirsiniz.

Aliexpress Standar Shipping ile gönderilen kargolarınızı takip etmek için tıklayınız.

Cainiao hakkında daha fazla bilgiiçin aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Cainiao hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Comments
 1. Posted by Ozan
  • Posted by admin
 2. Posted by Berkay
  • Posted by admin
   • Posted by Berkay
    • Posted by admin
 3. Posted by Berkay
 4. Posted by hakan
 5. Posted by Adnan Can
 6. Posted by sevil

Add Your Comment

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE